RUBiS Divisional Tournament – Finals Day Results

Date posted: October 24, 2015

2015 Group Winners

Congratulations to our 2015 RUBiS Champions!

A Division final
Kristen Johnson beat Robbie Maycock 11-5, 11-9, 11-5

B Division final
Ben Bramlett beat Bill Dickinson 4-11, 11-6, 11-6, 11-6

C Division final
Jacques Deverteuil beat Edwin Wickham 11-7, 11-8, 11-6

D Division Final
Meagan Jackson beat Tom Gridley 11-9, 11-2, 11-4

E Division final
Christine Barnes beat Matthew Ringer 12-14, 11-7, 11-8, 11-7

Junior Boys Final
Dylan Pratt beat Taylor Carrick 11-6, 11-13, 11-8, 12-10

Junior Girls Final Round
Charlotte Toogood beat Abigail Brewer 11-4, 11-9, 11-7

A Division Classic Plate Final
Anthony Fellowes beat Jason Shrubb 11-9, 11-8, 4-11, 7-11, 11-6

B Division Classic Plate Final
Mark Haugen beat Colin Couper 11-3, 11-5, 11-9

C Division Classic Plate Final
Grace Edy beat Bruce Robinson 11-6, 11-6, 11-13, 11-9

D Division Classic Plate Final
Jordan Amaral beat Kieran Murphy 11-9, 11-3, 11-8

E Division Classic Plate Final
Jason Kim beat Goretti Clementino 11-5, 11-8, 11-7

Junior Boys Classic Plate Final
Cameron Coffey beat Matthew Elliott 11-9, 11-7, 4-11, 11-9

A Division Plate Final
Kion Knights beat Nick Brewer 9-11, 11-9, 11-9, 11-8

B Division Plate Final
Dylan Pratt beat Rachel Barnes 12-10, 7-11, 11-9, 11-6

C Division Plate Final
Adam Hawley beat Ricky Spence 11-8, 11-1, 8-11, 6-11, 11-8

D Division Plate Semi Final
James Burton beat Aaron Smith 11-2, 11-3, 11-8
Geoff Law beat Jerome Thomas 7-11, 12-10, 11-9, 11-5

D Division Plate Final
Geoff Law beat James Burton 7-11, 11-3, 3-11, 11-4, 11-6

E Division Plate Semi Final
Charlotte Toogood beat Liana Carrick 11-7, 11-6, 11-5
Abigail Brewer beat Thilak Rathnayake 11-6, 11-5, 11-4

Junior Plate Final
Daniel Ringer beat Graham Moss 11-4, 11-9, 11-4

A Division Consolation Plate Final
Jan Brewer beat Richard Brewer 2-11, 11-7, 11-6, 11-7

B Division Consolation Plate Final
Podge Browne beat Alex Adelsberg 11-8, 11-7, 11-7

C Division Consolation Plate Final
Arun Kikkeri beat Gary Levon 11-7, 2-11, 11-6, 11-8

D Division Consolation Semi-Final Plate Final
Gary Ince beat Mark Zuill 11-7, 6-11, 11-8, 6-11, 11-5

D Division Consolation Plate Final
Gary Ince beat Canty Corbin 11-9, 11-8, 9-11, 11-4